Menu
27Jan2026
Gemeentelijke doe-het-zelf-subsidie isolatie: zo werkt het nu

Gemeentelijke doe-het-zelf-subsidie isolatie: zo werkt het nu

Goed nieuws voor woningeigenaren die zelf aan de slag willen met isolatie. Groene Bouwmaterialen werkt samen met het Regionaal Energieloket (REL) om gemeentelijke isolatiesubsidies beter beschikbaar te maken voor particuliere woningeigenaren en VvE’s voor de aankoop van biobased isolatiematerialen. In meer dan 100 gemeenten wordt via het gemeentelijke energieloket, dat vaak wordt uitgevoerd door het REL, een subsidie of tegoed beschikbaar gesteld.

Wanneer een gemeente een subsidiebedrag beschikbaar stelt in de vorm van een digitale code of tegoed via het energieloket, kan dit bedrag worden ingezet bij Groene Bouwmaterialen. Bij het afrekenen in onze webshop kies je voor de betaalmethode ‘Cadeaubon’ en voer je daar de door de gemeente verstrekte code in. Het subsidiebedrag wordt vervolgens direct verrekend met je bestelling. Zo wordt de gemeentelijke doe-het-zelf-subsidie praktisch en direct toepasbaar.

Samenwerking Groene Bouwmaterialen en het Regionaal Energieloket

De samenwerking tussen Groene Bouwmaterialen en het Regionaal Energieloket sluit aan bij de behoefte van gemeenten om bewoners concreet te helpen bij het verbeteren van hun woning. Waar het energieloket bewoners informeert en adviseert, zorgt Groene Bouwmaterialen voor de beschikbaarheid van hoogwaardige isolatiematerialen die binnen veel gemeentelijke regelingen toepasbaar zijn.

        

Wat is het Regionaal Energieloket en wat doen zij voor gemeenten?

Het Regionaal Energieloket is een uitvoeringsorganisatie die in opdracht van gemeenten particuliere woningeigenaren informeert en adviseert over energiebesparende maatregelen. Dit betreft zowel individuele woningeigenaren als VvE’s. Daarnaast ondersteunt het REL ook bedrijven die stappen willen zetten in het verbeteren van hun gebouwen.

Het REL is actief voor ruim 100 gemeenten in Nederland. Gemeenten maken gebruik van de kennis en expertise van het REL om gebouweigenaren te begeleiden bij het toepassen van energiebesparende maatregelen en het toekomstbestendig maken van woningen en wijken. Gemeenten betalen het REL voor het online energieloket en de bijbehorende klantenservice.

Het REL werkt volgens het principe van steward ownership. Dit betekent dat de missie van de organisatie centraal staat en statutair is vastgelegd. Economische aandeelhouders hebben geen stemrecht en winst is geen doel op zich, maar een middel om de missie te realiseren. Langetermijndoelen, innovatie en waardecreatie voor bewoners, medewerkers en de samenleving staan hierbij centraal.

Achtergrond en actualiteit

Na het wegvallen van Groupcard was de opvolger Winst-uit-je-Woning ook gestopt. Beide platforms boden de mogelijkheid om gemeentelijke cadeaukaarten in te wisselen voor isolatiematerialen. Omdat vrijwel alle gemeenten een vorm van isolatiesubsidie kennen, leidde het wegvallen van deze platforms in sommige gemeenten tijdelijk tot stilstand of onduidelijkheid.

In steeds meer gemeenten is inmiddels gekozen voor een directe route. Bewoners kunnen daar hun isolatiematerialen zelf inkopen en de kosten declareren bij de gemeente, of gebruikmaken van een tegoed dat via het gemeentelijke energieloket beschikbaar wordt gesteld.

Welke gemeenten bieden een doe-het-zelf isolatiesubsidie?

Deze directe vorm van gemeentelijke isolatiesubsidie voor doe-het-zelvers is onder meer beschikbaar in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Tilburg, Breda, Arnhem, Zaanstad, Bergen en Rheden. In andere gemeenten is een lokaal of regionaal energieloket actief, vaak uitgevoerd door het Regionaal Energieloket of een vergelijkbare organisatie.

Verschil tussen ISDE en gemeentelijke isolatiesubsidie

De ISDE-subsidie is een landelijke subsidieregeling van de Rijksoverheid en geldt uitsluitend wanneer isolatiewerkzaamheden worden uitgevoerd door een erkend bedrijf. Doe-het-zelf-toepassingen vallen hier niet onder.

De gemeentelijke doe-het-zelf-subsidie werkt anders. Hierbij mogen woningeigenaren zelf isoleren en de kosten voor materialen declareren bij de gemeente of verrekenen via het energieloket. De voorwaarden en subsidiebedragen verschillen per gemeente, maar sluiten vaak aan bij de minimale eisen van de ISDE, zoals een voorgeschreven isolatiedikte.

Welke isolatiematerialen komen in aanmerking voor gemeentelijke subsidie?

Het is belangrijk om per gemeente na te gaan of er subsidie beschikbaar is en welke voorwaarden precies gelden. Veel biobased materialen zoals Isolena schapenwol, Gutex houtvezelisolatie, Metisse katoenisolatie, Pro Suber kurkisolatie, maar ook Pro Clima luchtdichtingsproducten, komen in veel gevallen in aanmerking. Indien materialen aan de eisen die ook binnen de ISDE worden gehanteerd vallen, dan vallen deze in veel gemeenten ook binnen de gemeentelijke isolatiesubsidie voor doe-het-zelvers.

Of je nu gebruikmaakt van subsidie of niet: je bent altijd welkom in onze webshop voor biobased isolatie en andere bouwmaterialen.

Naar de website van het Regionaal Energieloket

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres zal niet worden gepubliceerd

Bio Bouwblad

Schrijf je in voor ons Bio Bouwblad en blijf op
de hoogte van de laatste biobased ontwikkelingen!

Inschrijven

Account aanmaken

Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.

Registreren

Recent toegevoegd

U heeft geen artikelen in uw winkelwagen

Totaal incl. btw:€0,00

Verzendkosten berekenen

Geen verzendmethoden gevonden voor dit land.