Léém Additief voor Bastaardmortel
Het Léém Additief voor Bastaardmortel is een mineraal additief waarmee een traditionele bastaardmortel (kalk-cementmortel) geschikt wordt gemaakt voor het verwerken van Léém Geperste Aardeblokken in situaties waarin extra hoge constructieve eisen worden gesteld. Door het additief toe te voegen ontstaat een mortel die speciaal is afgestemd op aardebouw, terwijl de verwerking vertrouwd blijft voor de vakman.
Deze oplossing wordt toegepast wanneer een standaard leemmortel niet volstaat, bijvoorbeeld bij specifieke constructieve of bouwtechnische omstandigheden. Het additief wordt gemengd met een M10-bastaardmortel en vormt zo een sterke mortel voor metselwerk met voegen van circa 10 mm.
Toepassingen
Het Léém Additief voor Bastaardmortel is geschikt voor:
- het metselen van Léém Geperste Aardeblokken;
- constructies waarbij een bastaardmortel is voorgeschreven;
- projecten met verhoogde constructieve eisen;
- nieuwbouw en renovatie binnen de aardebouw.
Voordelen
- Speciaal ontwikkeld voor Léém aardeblokken.
- Geschikt voor constructief veeleisende toepassingen.
- Eenvoudig te mengen met een standaard M10-bastaardmortel.
- Behoudt een goede verwerkbaarheid.
- Gemaakt van secundaire minerale grondstoffen.
- Volledig herbruikbaar binnen een gesloten materiaalkringloop.
Verwerking
Meng het additief met een geschikte M10-bastaardmortel (zoals Diamur 265B) in de volgende verhouding:
- 3 delen M10-bastaardmortel
- 1 deel Léém Additief voor Bastaardmortel
- circa 0,6 deel water
Dit komt overeen met ongeveer 15% extra water ten opzichte van het droge mengsel van mortel en additief.
Maak de aardeblokken vóór het metselen licht vochtig voor een optimale hechting. Verwerk de mortel volgens de geldende vakrichtlijnen en de verwerkingsvoorschriften van Léém.
Technische gegevens
| Eigenschap | Waarde |
|---|---|
| Producttype | Additief voor bastaardmortel |
| Toepassing | Metselen van Léém Geperste Aardeblokken |
| Voegdikte | Ca. 10 mm |
| Mengverhouding | 3 delen M10-mortel : 1 deel additief : ±0,6 deel water |
| Verpakking | Zak van 25 kg |
| Samenstelling | Lössleem uit stedelijke grondstromen |
Circulair bouwen met secundaire grondstoffen
Het Léém Additief voor Bastaardmortel wordt geproduceerd uit 100% secundaire minerale grondstoffen, afkomstig uit uitgegraven lössleem. Het product is volledig herbruikbaar en past binnen een gesloten materiaalkringloop. Daarmee sluit het perfect aan bij circulaire bouwprojecten waarin het verantwoord hergebruik van grondstoffen centraal staat.
| Hoeveelheid | 25 kg |
| Merk | Léém |







