Vloerisolatie met houtvezel – akoestische en drukvaste isolatieplaat
Een vloer bepaalt meer dan alleen de afwerking van een ruimte. Geluid, temperatuur en comfort worden grotendeels gestuurd door wat eronder zit. Zeker in woningen en appartementen maakt de juiste vloerisolatie het verschil tussen een harde constructie en een prettige, stabiele basis.
Gutex Thermofloor is een houtvezel isolatieplaat voor vloerisolatie, ontwikkeld voor zowel thermische als akoestische ontkoppeling. De plaat wordt toegepast onder verschillende vloeropbouwen en combineert geluidsdemping met isolatie tegen optrekkende kou.
Isolatie van de vloer: geluid en temperatuur in balans
Bij isolatie van de vloer spelen twee aspecten een rol: warmteverlies en geluidsdoorgifte. Waar veel materialen zich op één van beide richten, werkt een houtvezelplaat in beide richtingen.
De structuur van de plaat zorgt voor:
- demping van contactgeluid (lopen, schuiven)
- reductie van luchtgeluid
- thermische isolatie tegen koude vanuit de ondergrond
Daarnaast draagt de massa van het materiaal bij aan een gelijkmatiger temperatuurverloop in de vloer.
Voordelen voor vloerisolatie
- Hoge isolatie van contactgeluid en luchtgeluid
- Drukvast tot 5 kN/m²
- Geschikt voor natte en droge vloeropbouw
- Snelle verwerking door maatvaste platen
- Thermische isolatie tegen optrekkende kou
- Warmtebuffering (comfort bij temperatuurwisselingen)
- Dampopen en vochtregulerend
- Gemaakt van houtvezel en recyclebaar
- Natureplus gecertificeerd
Toepassing binnen vloerisolatie
Gutex Thermofloor is breed inzetbaar binnen isolatie van de vloer en kan worden toegepast onder:
- Dekvloeren (chape, cement, anhydriet)
- Gietasfalt
- Droge vloeropbouw (OSB, spaanplaat, estrichelementen)
De plaat is geschikt voor toepassingen waar zowel geluidsisolatie als thermische isolatie gevraagd wordt, en voldoet aan eisen zoals omschreven in DIN 4108-10 (DESsg).
Verwerking
De verwerking is gericht op een vlakke, stabiele en ontkoppelde vloeropbouw.
- Plaatsen op een droge, vlakke en dragende ondergrond
- Indien nodig een damprem toepassen
- Platen één- of tweelagig in verband leggen
- Maximale opbouwhoogte standaard tot 60 mm
- Randstroken aanbrengen langs wanden
De Gutex Thermofloor vloerisolatieplaten zijn gemakkelijk en snel te verwerken. Er komen geen schadelijke stoffen vrij. De platen zijn eenvoudig op maat te zagen met een cirkelzaag met afzuiging. De platen kunnen één- of tweelagig in verband geplaatst worden met een maximale hoogte van 60 mm en bij een hogere vloeropbouw tot 100 mm Gutex Thermosafe-wd.
Technische Informatie
- Densiteit: 160 kg/m³
- Gewicht: 2,4 kg / 3,6 kg
- Dampdiffusiefactor: μ = 5
- Warmtegeleiding λD: 0,040 W/mK
| Dikte | 20 mm |
| Lengte x Breedte | 1200 x 600 mm |
| Merk | Gutex |
Geen downloads beschikbaar.